Ana Sayfa
Hakkımızda
Üyelik Bilgileri
Sözleşmeler
Çalışmalarımız
Mevzuatlar
Üyelerimiz
Makale ve Yazılar
Klinik Rehberi
Duyurular
İletişim
Linkler
Faydalı Bilgiler

Duyurular
Geçmiş dönem Aidat borçlarınızı en kısa sürede ödeyiniz.

20.04.2006 tarih ve 41 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar gereği; kendilerine yapılan tebliğe rağmen ,aidatlarını yasal süresi içerisinde ödemeyen üyeler hakkında icra ve iflas kanunu hükümleri uygulanacaktır.

30/4/2006 Detay >>>

29 NİSAN 2006 DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ
     Dünya Veteriner Hekimler Günü Münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz program aşağıdaki gibidir. Tüm üyelerimizin ve meslektaşlarımızın gününü kutluyoruz.
Tarih: 29 Nisan Cumartesi
Saat : 10.00 Kahvaltı ve Slayt gösterimi
Yer   : Mirapark Alış-veriş Merkezi
Yıldızlı Beldesi Akçaabat / TRABZON
Saat  : 12.00 Atatürk Anıtına Çelenk Sunma 
Yer    : Valilik Tören Alanı
13/3/2007 Detay >>>

21 MAYIS 2006 DÜNYA SÜT GÜNÜ
21 Mayıs Pazar Dünya Süt Günü dolayısı ile saat 12.00 de Trabzon Meydan Parkta, Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası-Trabzon Belediyesi Organizasyonunda kurulacak bir stand ta halkımıza süt dağıtılacaktır. Aynı gün İsmar Marketler Zinciri Fatih şubesinde de Odamız-İsmar işbirliği ile halka süt dağıtımı yapılacaktır.
20/5/2006 Detay >>>

MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNER VE KURSLARI

24-28 Temmuz 2006 Suni Tohumlama Kursu ( Bakanlık Onaylı )
29 Temmuz 2006 HACCP Kursu 
www.afyonvho.org tıklayınız.

13/3/2007 Detay >>>

Maaşlarla İlgili Bakanlık Toplantısı Sonucu

Geçen hafta ilki yapılan maaşların düzenlenmesiyle ilgili toplantının,
ikincisi 9 Haziran 2006 tarihinde yapıldı..........

11/6/2006 Detay >>>

Tarım Bakanlığı: Birçok hayvan hastalığı kontrol altına alınamadı.

 ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı hazırladığı raporda, Türkiye'de, şap, brusella, çiçek, kuduz, tüberküloz, şarbon, koyun ve keçi vebası gibi hayvan hastalıklarının kontrol altına alınamadığını ve hastalıklar nedeniyle yıllık 2,7 milyar YTL ekonomik kayıp oluştuğunu duyurdu........

11/6/2006 Detay >>>

Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği Değişikliği Talimatı
     Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği 18 Haziran 2001 tarih ve 24436 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış ve yürürlüğe girmişti. 2 Nisan 2006 tarihli ve 26127 sayılı ve 22 Nisan 2006 tarihli ve 26147 sayılı Resmi Gazete'lerde ilgili yönetmelikte değişiklikler yapılarak yayımlanmıştır.
       Meslektaşlarımız bu değişiklikler hakkındaki detaylı bilgileri http://rega.basbakanlik.gov.tr/index.aspx adresinden öğrenebilirler.
17/6/2006 Detay >>>

Veteriner Hekim olmayanların Muayenehane açabilmelerine imkan tanıyacak kanun teklifini protesto ediyoruz.

Sayın Meslektaşlarımız;
                Diyarbakır Milletvekili Prof.Dr. Aziz AKGÜL TBMM'ye 24 Mayıs 2006 tarihli bir kanun teklifi sunmuştur. Ayrıntılar için detayları tıklayınız...

3/11/2016 Detay >>>

2006 yılı Asgari Ücret Tarifelerini Odamızdan alınız.
2006 yılına ait Asgari Ücret Tarifelerini almayan muayenehane ve polikliniklerimizin en kısa sürede Odamıza baş vurarak almaları gerekmektedir. Tarifenin, süresi içerisinde alınması, muayenehanelerde ve polikliniklerde bulundurulması zorunludur.  

Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
25/6/2006 Detay >>>

Bölgemizde de görülen olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşine(KKKA) dikkat! Kene deyip geçmeyelim...
       Bölgemizde de görülen ve hastalığı taşıyan kene türünün de Gümüşhane ve Bayburt illerinde varlığının bilindiği gerçeğinden yola çıkarak, gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.
       Bölge halkımızın uyarılması , hayvancılıkla uğraşanların bilinçlendirilmesi çalışmalarına ağırlık verilmesi,kenelerle mücadelenin yapılmasına ara vermeden devam edilmelidir.
       Yaylacılık ve piknik yapanların dikkatlerinin bu hassas konuya çekilmesi gerekir.

Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimler Odası
        
Hastalık konusunda detaylı bilgi için;
 http://veteriner.uludag.edu.tr/kirim_kongo.htm tıklayınız.
11/9/2006 Detay >>>

ÜYELİK AİDATLARI

Sayın üyelerimiz;
       Veteriner Hekim Odalarının tek geliri, siz üyelerimizden alınan üyelik aidatlarıdır. Kayıtlarımızda hala geçmiş dönem aidat borcu olan üyelerimiz vardır. Aidat borcu olan üyelerimizin, en kısa sürede bu borçlarını ödemelerini ve Oda hizmetlerinin aksamaması için gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz.
Oda Yönetim Kurulu 

28/3/2007 Detay >>>

KUŞ GRİBİ YENİDEN DÜNYA VE ÜLKEMİZ GÜNDEMİNDE...

    

    Kuş Gribi'nin Dünya ve Ülkemizde tekrar görülmesiyle birlikte, geçmişte olduğu gibi uzman olsun olmasın farklı meslek grubu insanlardan çok sayıda açıklama gelmeye başladı.
    Trabzon Bölge Veteriner Hekimler Odası olarak web sitemizden bilgi almak isteyen ziyaretçilerimiz, bilimsel ve resmi verilere ulaşmasını sağlamak ve gelişmelerin takibi için  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü'nün www.kkgm.gov.tr adresini tıklayınız.

28/3/2007 Detay >>>

İLİMİZDE DÜZENLENEN AKREDİTE VETERİNER HEKİM VE HACCP KURSU BAŞARI İLE TAMAMLANDI

    Bölge Odamız ve VGHD ile birlikte, 06-08 Nisan 2007 tarihinde, Trabzon'da, Akredite Veteriner hekim kapsamında, Temel HACCP(Kritik Kontrol Noktalarında Tehlike Analizi) ve Mevzuat Eğitim Programı düzenlenmiştir.  Bölge illerimiz dışında diğer illerden de katılımın olduğu ve son derece nezih bir ortamda gerçekleştirilen bu eğitim kursu sonunda katılımcılarla birlikte şehir turu da atılmıştır.    
    Eğitim kursunu başarı ile tamamlayanlara düzenlenecek olan eğitim sertifikası Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından Akredite Veteriner Hekim Sertifikasına dönüştürülecek ve TÜV Rheinland tarafından ISO 22000:2005 Standardı esas alınarak HACCP Eğitim Sertifikası verilecektir.

     

     

    

17/4/2007 Detay >>>

DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ KUTLANDI

"Dünya Veteriner Hekimler Günü", Trabzon ve Artvin'de yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.
        Trabzon'da etkinlikler; 28 Nisan Cumartesi günü, Oda Başkanımız sayın Sebahattin YAZICI'nın TRT Trabzon Radyosundaki söyleşisi ile başladı. Söğütlü'de Turizm Uygulama Otelinde üyelerimize verilen sabah kahvaltısının ardından Oda Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında; Veteriner Hekimlerin sıkıntıları, mesleğimizin durumu ve özlük hakları ile ilgili konulara değinildi. Gıda ve Veteriner İşleri Genel Müdürlüğünün kurulması gerektiği vurgulandı. Basın açıklamasından sonra Valilikteki Atatürk Anıtına topluca çelenk sunuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.
       Artvin'deki etkinliklerde, Artvin il temsilcimiz Şeref DEMİR ve Odamız üyesi Yüksel ÇİL ve Hüseyin YALÇIN'ın katkıları ile Borçka'da meslek mensuplarına yemek verildi. Yemeğe, Oda başkanımız sayın Sebahattin YAZICI ve Oda Yönetim Kurulu Üyesi sayın Süleyman AKPINAR da katılarak bu anlamlı günde Artvindeki meslektaşlarımızla beraber oldular. 
Trabzon Etkinlikleri
Basın açıklaması için tıklayınız...
    
   
Artvin Etkinlikleri
    
Basın'da Dünya Veteriner Hekimler Günü
   

24/5/2007 Detay >>>

TRABZON SÜT ÜRÜNLERİ TANITIM GÜNLERİ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Ticaret Borsası ve Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası    Organizazyonuyla gerçekleşen ve basınımızın ve halkımızın büyük ilgi gösterdiği "Trabzon Süt Ürünleri Tanıtım Günleri" Programı 19 Haziran 2007 günü saat 13.00 deki açılış töreni ile start aldı. 
Açılış konuşmasında bu organizasyonun anlam ve önemine değinen Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI, halkımızın yerli ürünlerimizin tüketiminde daha duyarlı olmaları gerektiğinin ve buna paralel olarak da kalkınan yerli firmalarımızın bölgemizdeki istihdamı artıracağının altını çizerek önemli açıklamalarda bulundu. Yerli firmalarımızın kendi ürünlerini teşhir ettiği standlar iki gün boyunca halkımız tarafından ziyaret edildi.

    

    

    

Yerel Medya'da Trabzon Süt Ürünleri Tanıtım Günleri

       

         

23/6/2007 Detay >>>

İFTAR PROGRAMI

                                  
                        
Mübarek Ramazan ayında Oda tarafından düzenlenen iftar yemeğinde üyelerimizle birlikte olmanın mutluluğunu hep beraber yaşadık.


5/11/2007 Detay >>>

TVHB MERKEZ KONSEYİNDEN ODA ZİYARETİ

                               
    TVHB Merkez Konseyi Başkanı Dr.Mehmet ALKAN, TVHB Merkez Konseyi II. Baskani Dr. Nahit YAZICIOĞLU ve TVHB Merkez Konseyi Muhasip Üyesi Talat GÖZET Odamızı  ziyaret ettiler.

5/11/2007 Detay >>>

NE YAPMAK İSTİYORLAR

Bazı ilaç firmalarının mesleki hassasiyetlerimizi dikkate almadan ve meslek odalarımızın görüş ve önerileri dışında hazırladıkları organizasyonları uygun bulmuyoruz. Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası, Giresun Veteriner Hekimleri Odası ve Samsun Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak aldığımız ortak karar sonucu bilgimiz ve iştirakimiz dışında hazırlanan bu gibi organizasyonlara destek vermeyeceğiz...

5/11/2007 Detay >>>

MEHMET AKİF ERSOY ŞİİR YARIŞMASI
                             
   Türk Veteriner Hekimleri Birliği nezninde,  kendisi de bir Veteriner Hekim olan Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY anısına bir şiir yarışması düzenlenecektir. 
    Şiirler en geç 15 Şubat 2008 tarihine kadar ulaştırılacak ve sonuçlar, 18 Mart 2008 tarihinde Ankara'da açıklanacaktır. Yarışmada 1. esere 5 bin, 2. esere 3 bin ve 3. seçilecek esere de bin YTL ödül verilecektir.
 

Mehmet Akif ERSOY Şiir Yarışması Katılım Şartları

  • Yarışmaya katılmak isteyenlerin şiirini en geç 15 Şubat 2008 tarihine kadar Türk Veteriner Hekimleri Birliği’ne ulaştırmaları gerekmektedir.
  • Yarışmada herhangi bir konu sınırlaması olmayıp, her konuda yazılmış, istediğiniz tarzda şiirle yarışmaya katılabilirsiniz.
  • Yarışma için gönderceğiniz şiirin daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.
  • Yarışmaya tek bir şiirle katılabilinir. Bir kişi birden fazla şiirle katılamaz.
  • Yarışmaya katılanların şiirleri ile birlikte kısa özgeçmişlerini de göndermeleri gerekir.
  • Şiirler e-posta, faks veya posta yoluyla aşağıda iletişim bilgileri verilen adrese gönderilmelidir.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği
Dr. Mediha Eldem Sok. No:73/8 Kocatepe /ANKARA
Tel:0312 435 54 15
Faks: 0312 435 18 53
E-Posta: merkezkonseyi@tvhb.org.tr

10/1/2008 Detay >>>

MERKEZ KONSEYİ BAŞKANI DR.MEHMET ALKAN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

                          
        
Merkez Konseyi Başkanı Dr. Mehmet ALKAN, 8 Şubat 2008 tarihinde, Tarım ve Köyişleri Bakanı, Sn. Dr. M. Mehdi EKER ile Mesleğimizin Sorunlarını Görüştü;


    1-)
Üzerinde çalışma yapılan, Veteriner Hizmetleri, Gıda ve Yem Kanunu ile Bakanlığın yeniden yapılanması ile ilgili kanun için taviz verilmeyeceğini, ülke şartlarının gereklerine uygun çıkarılması için gayret sarf edeceklerini,

2-) Kamuda çalışan meslektaşlarımızın özlük hakları ile düzenleme konusunda, Maliye Bakanından söz aldığını,

3-) Suni tohumlama desteklerinin kaldırılacağını, bunun yerine, belirlenen kriterlere uygun çiftliklere, hayvan başına destek verileceğini,

 4-) Kendisine sunduğumuz, Veteriner Hekim Uzmanlık Yönetmeliğini, inceleyip, işleme koyacağını,

 5-) Dünya Veteriner Hekimleri Birliği 2014 Kongresinin, ülkemizde yapılabilmesi için gerekli desteği vereceğini belirtmişlerdir.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunulur.

14/2/2008 Detay >>>

IV. ULUSAL KÜÇÜK HAYVAN HEKİMLİĞİ KONGRESİ
                    
      Uluslararası katılımlı IV. Küçük Hayvan Hekimliği Kongresi, 24-27 Nisan 2008 tarihleri arasında Bursa'da Holiday Inn Otel'de gerçekleşecektir.
      Kongre öncesi Kuslar:
Barınak Hekimliği Kursu (23-24 Nisan 2008)
Kardiyoloji Kursu I         (24 Nisan 2008)
      Ayrıntılı bilgi ve kayıt için http://www.khhkongresi.com tıklayınız...

18/4/2008 Detay >>>

MEHMET AKİF ERSOY ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

TVHB’nin Milli Şair ve Veteriner Hekim Mehmet Akif ERSOY adına ilk kez düzenlediği Şiir yarışması Ödül Töreni  18 Mart 2008 tarihinde Türk Diyanet Vakfı Konferans Salonunda gerçekleşti. 
Şiir Yarışması Seçici Kurulunun yaptığı değerlendirme sonucu, birincilik ödülü LAL Şiiri ile Yeter DEMİR’e , ikincilik ödülü  İstanbul Üstüne Sesler / Bercesteler adlı şiiri ile Celalettin KURT’a , üçüncülük ödülü de Mavi Bereli Resim Şiiri ile Doç. Dr. Halil ALTUNTAŞ’ a verildi. Yarışmada ayrıca Abdurrahman YILMAZ, Gizem ÖZCAN ve Meltem GÜCEK’te Mansiyon Ödülleri’ne layık görüldü. 

18/4/2008 Detay >>>

VETERİNER HALK SAĞLIĞI VE GIDA GÜVENLİĞİ KONGRESİ

   Antalya'da 11-13 Nisanda yapılan  Veteriner Halk Sağlığı ve Gıda Güvenliği Kongresinin ardından 14 Nisan'da, Oda Başkanları, Veteriner Hekimler Derneği ve Türk Veteriner Hekimler Birliği Vakfı Başkanın da katılımı ile yapılan toplantıda, veteriner hekimlerin özlük hakları konusunda yapılabilecek eylemlerle ilgili bir yol haritası belirlenerek, mesleğimiz adına yapılan haksız uygulamaların giderilmesi konusundaki kararlılık ortaya konmuştur. Bunun yanında, Veteriner hekimliği hizmetlerinin, ülkemiz ve mesleğimiz adına en iyi şekilde yerine getirilebilmesi için, ilgili kanun ve yönetmeliklerde yapılması gereken değişiklikler detaylı bir şekilde değerlendirilmiştir.
   Odamız, gerek Kongre'de, gerekse Oda Başkanları toplantısında Yönetim Kurulu Başkanımız Sebahattin YAZICI tarafından temsil edilmiştir.

18/4/2008 Detay >>>

POS CİHAZLARI KULLANIMI

    05 Ocak 2008 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Maliye Bakanlığı’nın Vergi Usül Kanunu Genel Tebliğinde “Serbest Meslek Faaliyetinde Bulunan Hekimler” (Dişhekimi ve Veteriner Hekimler Dahil) için 01.06.2008 tarihinden itibaren tebliğde belirtilen özellikleri taşıyan POS Cihazlarının kullanım zorunluluğu getirilmektedir.  
    Bu cihazları 01.06.208 tarihinden itibaren işyerinde bulundurmayan veya tebliğde belirtilen özellikleri taşımayan cihazların kullanımı halinde usulsüzlük cezası kesileceği belirtilmektedir. Bu nedenle serbest çalışan veteriner hekimlerin belirtilen tarihe kadar cezaya maruz kalmamaları için POS Cihazlarını temin etmeleri gerekmektedir...

2/5/2008 Detay >>>

DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ
      26 Nisan 2008 tarihinde Dünya Veteriner Hekimleri Günü Kutlandı. İlk olarak 2001 yılında tüm Dünya ülkeleri ile Ülkemizde de kutlanmaya başlanan Dünya Veteriner Hekimleri Günü bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Oda'nın yaptığı etkinlikler:
1- Oda Başkanı Sebahattin YAZICI'nın Trabzon TV'deki söyleşisi.
2- Oda Başkanı'nın TRT Trabzon Radyosu ile yaptığı söyleşi.
3- Basın açıklaması ve gazetelerde Dünya Veteriner Hekimler Günü

       
   

4- Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni
5- Söğütlü Turizm Otelinde Plaket sunumu ve akşam yemeği
       
 

        Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı olarak tüm meslektaşlarımızın Dünya Veteriner Hekimler Günü'nü kutlarız.
26/2/2009 Detay >>>

EYLEM KARARLARI
21 Haziran 2008 tarihinde yapılan  toplantı, büyük bir çoğunluğun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
Merkez Konseyi Başkanı Dr. Mehmet ALKAN’ın açılış konuşması ve konuyla ilgili değerlendirmelerinden sonra, bütün oda başkanları ve meslek örgütleri, gündemde belirtilen konularla ilgili olarak görüşlerini dile getirmişlerdir.
Bu görüşlerin sonucunda;
-Kamuoyunda istenilen etkinin oluşturulması için eylemlerde, halk sağlığı ve hayvan sağlığı ile mevzuat eksikliklerinin, yanlış yapılan hayvancılık desteklemelerinin, ön plana çıkartılarak, özlük haklarımızın gündeme getirilmesi,
-Eylemlerin, yetkili ve ilgili makamlara fax çekilerek başlatılması, daha sonra ulusal ve yerel basına gazete ilanı verilmesi, Merkez Konseyi ve odaların aynı günde basın toplantısı düzenleyerek basın bildirisini okumaları, gerek görülmesi halinde, resmi kurumlarda çalışan veteriner hekimlerin toplu olarak viziteye çıkması gibi diğer eylemlerin devreye sokulmasının uygun olacağı fikri benimsenmiştir.
- Bu eylemlerin yanında, halk sağlığı açısından büyük önem taşıyan KKKA hastalığı ile ilgili olarak 20-25 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da geniş katılımlı bir panel düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.
Eylem şekilleri ve tarihleri

Gönderilecek fax metni

Basın bildirisi

10/7/2008 Detay >>>

GENEL KURUL

      Oda Genel Kurul toplantısı ve akabinde yapılan seçimler 21 Eylül 2008 tarihinde Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde yapılmış ve tek liste ile girilen seçim sonucunda oluşan kurullar sitemizin "hakkımızda" olan bölümünde güncellenmiştir.

9/10/2008 Detay >>>

MALİYE BAKANLIĞININ POS CİHAZLARININ KULLANIMI İLE İLGİLİ GÖRÜŞÜ

Bilindiği gibi, 2008 yılında veteriner hekim muayenehanelerinde POS cihazı kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Muayenehanelerde kullanılan POS cihazlarrı sadece muayene ücretine göre programlandıkları için, diğer hekimlerden farklı olarak, veteriner hekim muayenehanelerinde satışı yapılan ve KDV oranları farklı olan ilaç ve malzemenin ayrımı yapılamamaktadır.
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi, uygulamada bir hata yapılmaması amacıyla, bu konuda Maliye Bakanlığının görüşüne başvurmuştur.
Maliye Bakanlığının konu ile ilgili görüşü için, www.tvhb.org.tr/index.php?modules=POScihaz tıklayınız...

23/1/2009 Detay >>>

SÜTAŞ SÜT HAYVANCILIĞI EĞİTİM PROGRAMLARI
         SÜTAŞ Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezleri 2009 yılı  Eğitim Programları rezervasyon bilgileri için yandaki broşürü tıklayınız...
6/3/2009 Detay >>>

ACI KAYBIMIZ
                        
   Helikopter kazasında yaşamını yitiren değerli        meslektaşımız ve BBP Genel Başkanı Muhsin YAZICIOĞLU ve arkadaşlarına Allah'tan rahmet, ailesine ve meslektaşlarımıza sabırlar dileriz. Türk Milletinin başı sağolsun.

2/4/2009 Detay >>>

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
   
           
   Çocuklar;
   Atatürk'ün dediği gibi:"Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir   mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz."
   Bayramınız Kutlu Olsun...
23/4/2009 Detay >>>

25 NİSAN 2009 DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
                         Trabzon'da Yapılan Etkinlikler

TRT Trabzon Radyosunda Röportaj

Oda Başkanımız TRT Trabzon Radyosundaki programında Hanta Virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Mesleğimizin sorunlarının anlatıldığı bu programda Merkez ve Taşra Teşkilatlarının yeniden oluşturulması, Belediyelerde Veteriner Müdürlükleri ve Veteriner Hekim kadrolarının oluşturulmasının gerekliliği vurgulandı.

   
Çelenk Sunma Töreni

         

Basın Açıklaması

Kutlama yemeğinde yapılan sıcak sohbetler fotoğraf karelerine böyle yansıdı...

    
   
   
   

Yazılı ve Görsel Medya'da Dünya Veteriner Hekimleri Günü

   
 

Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI Trabzon TV (TTV) de Gönül SAĞIR'ın sunduğu "Neler Oluyor Hayatta" Programına konuk oldu...

 
Programda Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB)'nin "Tek Dünya Tek Sağlık" konulu Ortak Deklerasyonu okunup anlatıldı. "Güvenli Gıda", "Veteriner Yetkili Bir Otorite" ve "Veteriner Halk Sağlığı" konularının işlendiği bir saatlik söyleşi yapıldı.

Artvin'de yapılan etkinlikler

Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni

   
   

Artvin İl Temsilcimiz Şeref DEMİR Vali ve İl Tarım Müdürünü ziyaret ederek Mesleki sorunlarımız ve çözüm önerileri hakkında bilgi verdi.

 

Artvin'deki Kutlama Yemeğinden görüntüler...

  


11/5/2009 Detay >>>

3.ULUSAL VETERİNER GIDA HİJYENİ KONGRESİ
             Bursa'da gerçekleştirilen 3. Ulusal Veteriner Gıda Hijyeni Kongresin'e Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI katıldı. Bu süreçte Bursa Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sinan SAĞLAM ve Bursa Gıda Kontrol ve Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Kemal BAYRAKTAR'ı makamında ziyaret etti. Enstitü Müdürü Kemal BAYRAKTAR'ın Bursa Osmangazi Belediye Başkan Yardımcılığına atandığını öğrenen Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI, kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

      
11/6/2009 Detay >>>

HAYVANLARIN KORUNMASINA DAİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
     
 "Hayvanların Korunmasına Dair Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.
 
            İl Hayvanları Koruma Kurulunun 05.05.2009 tarih ve 5 nolu Karar'ı gereği 26.05.2009 tarihinde Vali Yardımcısı Cezmi BATUK Başkanlığında, Kaymakamlara, Belediye Başkanlarına ve İl Özel İdaresine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Ev sahipliğini Çevre ve Orman İl Müdürlüğünün yaptığı toplantıda açılış konuşması İl Müdürü Fahrettin ULU yaptı. Konunun önemini belirten bir konuşma da Vali Yardımcısı Cezmi BATUK tarafından yapıldı.
              Toplantıda konuşmacı olarak ilk söz alan Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI, ilimizdeki sahipsiz ve başıboş kedi ve köpeklerle ilgili sorunlar ve çözümleri, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü ve Oda Yönetim Kurulu Üyemiz Okan BARUTÇU, Başkanlığımız mevzuatları doğrultusunda İl Müdürlüğümüzün sahipli ve sahipsiz köpeklerle ilgili olarak yürütmüş olduğu salgın hastalık ve zararlıları ile mücadele ( AB Destekli Türkiye'de Kuduz hastalığının Kontrolü Projesi, Kist Hidatik v.b.)ve kayıt altına alma gibi çalışmalar hakkında, Doğa  Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Yunus ERKUT, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği, Trabzon İl Hayvanları Koruma Derneği adına Lütfiye KURBAN, hayvan sevgisi hakkında katılımcılara geniş kapsamlı bilgiler vermişlerdir.
              
            
9/6/2009 Detay >>>

BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDA ULTRASONOGRAFİ KURSU

Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası tarafından 12–13 Aralık 2009 tarihleri arasında,  Söğütlü Anadolu Turizm Uygulama Oteli ’ nde “Büyükbaş Hayvanlarda Ultrasonografi” kursu düzenlenecektir.
Kursa katılmak isteyen meslektaşlarımız
0536 2990914 , 0532 6947141, 0542 2311700 ve 05054471109 nolu telefonları arayarak kayıt listesine isimlerini yazdırabilirler.
Not: Kayıtlar 25 kişi ile sınırlıdır. Eğitim Programı ve katılım şartları için detayları tıklayınız...

22/12/2009 Detay >>>

ULTRASONOGRAFİ KURSU BAŞARI İLE TAMAMLANDI
                      12-13Aralık 2009 tarihlerinde düzenlediğimiz Büyükbaş Hayvanlarda Reprodüktif Ultrasonografi Kursu başarı ile tamamlandı. 1. gün teorik derslerin işlendiği kursta katılımcılara Ultrasyon Tekniği hakkında bilgi verildi. Yapılan sunumlar meslektaşlarımız tarafından dikkatle yorumlandı. Dr. Murat SEVİKTÜRK'ün eğitimci olarak katıldığı kursun 2. gününde Akçaabat Belediye Mezbahasında ve çeşitli çiftliklerde inekler üzerinde uygulamalar yapıldı. Gebe ve hasta hayvanlar Ultrasonla tespit edilerek hasta sahiplerine de bilgi verildi. İl dışından; Bursa, Konya,Artvin, Rize ve Gümüşhaneden de katılımların olduğu kurs sonunda başarı gösteren meslektaşlarımıza sertifikaları verildi.

   
16/12/2009 Detay >>>

MEHMET AKİF ERSOY'UN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
                                
Büyük şair, Edebiyatçı ve Düşünce adamı, İstiklal Marşımızın şairi Aynı zamanda meslektaşımız olan Mehmet Akif ERSOY'u ölümünün 73. yılında rahmetle anıyoruz.

Oda Yönetim Kurulu
27/12/2009 Detay >>>

ULUSAL VETERİNER HEKİMLİĞİ MESLEKİ ETİK VE DEONTOLOJİ KONGRESİ
     25-27 Aralık 2009 tarihlerinde Aydın VHO nın yeni hizmet binasının açılış törenine ve Aydın VHO Başkanı Muharrem UÇMAKLIOĞLU ve Yönetim Kurulu'nun evsahipliğinde düzenlenen "Ulusal Veteriner Hekimliği Mesleki etik ve Deontoloji Kongre'sine" Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI katılmış ve önemli açıklamalarda bulunmuşlardır. 
  Oda Başkanımız Kongreden önce, panelistler; Prof Dr. Arif ALTINTAŞ( TVHB Merkez Konseyi II. Başkanı ), Prof Dr. Şakir Doğan TUNCER(Veteriner Hekimler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı), Prof Dr. Aşkın YAŞAR(Selçuk Üniversitesi Vet. Fak. Deontoloji ABD), Prof Dr. İrfan EROL(Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Türkiye Temsilcisi), Dr. Can DEMİR(Gıda Güvenliği ve Hijyen Akademisi Başkanı) ve Muğla VHO Başkanı Yusuf KIYICAK ile birlikte Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesine ziyaret ederek, Dekan Prof Dr. Ahmet ÖNOL ve öğrencilerle biraraya gelerek mesleki konularda önemli mesajlar vermişlerdir.

   

   
29/12/2009 Detay >>>

ASGARİ ÜCRET TARİFESİ
2010 yılı Muayenehane Asgari Ücret Tarifesine esas olan gösterge katsayısı TVHB Merkez Konseyi tarafından onaylanmış ve Oda Yönetim Kurulu tarafından hazırlanarak baskıya gönderilmiştir. Klinisyen üyelerimiz Ücret Tarifesini Ocak ayı içerisinde Oda'dan alabilirler.
15/1/2010 Detay >>>

TRABZON BELEDİYE BAŞKANINA MAKAMINDA ZİYARET
  Trabzon Belediye Başkanı Sayın Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Oda Yönetim Kurulu tarafından makamında ziyaret edildi.
  Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI,  Veteriner İşleri Müdürlüğünün oluşturulması ve Kadınlar Pazarındaki yeni düzenlemelerden dolayı Belediye Başkanına Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ettiler.
  Kombinenin durumu ve kaçak et girişlerinin önlenmesi, başıboş gezen sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve yeni barınakların kurulması gibi önemli konularda Belediye Başkanına brifing verildi ve çözüm aşamasında Odamızın yapacağı katkılar Oda Başkanımız tarafından dile getirildi. 
  Belediye Başkanına, Hayvanları Koruma Kuruluna kurumu adına bizzat kendisinin katılmasının ve başta Vali olmak üzere diğer kurum amirlerinin de bizzat kendilerinin katıldığı bir toplantının tertiplenmesi sonucunda sorunun büyük oranda çözüleceği Oda başkanımız tarafından deklare edildi.
  Belediye Başkanı, söz konusu konularda duyarlı olacağını, Hayvanları Koruma Kuruluna bizzat katılacağını , Dünya Süt Günü ve Gıda Günü etkinliklerinde Odamızla birlikte hareket edeceğini söylediler ve  Odamızın bu konularda gösterdiği duyarlılık ve hassasiyetten  dolayı Başkanımız nezninde Oda Yönetim Kuruluna teşekkürlerini ilettikten sonra görüşmemiz sona erdi.
15/1/2010 Detay >>>

VETERİNER HEKİMLİĞİ MESLEĞİNİ TANITIM ÇALIŞMALARI
                                        
Oda Yönetim Kurulu olarak "Veteriner Hekimliği mesleğini tanıtma çalışmaları" kapsamında sürdürdüğümüz etkinliklerin bir kolu olan İlköğretim öğrencilerine yönelik tanıtım programı Akçaabat 100. Yıl İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi. 8. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan programda, Mesleki Tanıtım CD since anlatımı Oda başkanımız Sebahattin YAZICI tarafından yapıldı. Öğrenciler, Mezbahalar konusunda Odamız üyesi Salih BAHADIR tarafından bilgilendirildi. Program sonunda öğrencilere Veteriner Hekim tanıtım broşürü ve sokak hayvanları ile ilgili broşürler dağıtıldı.

    
4/5/2010 Detay >>>

MUHSİN YAZICIOĞLUNUN ÖLÜMÜNÜN I. YILDÖNÜMÜ
                                

     25 Mart 2009'da Kahramanmaraş'ta meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden, ülkemiz ve milletimiz için önemli hizmetlerde bulunan değerli siyaset adamı, Büyük Birlik Partisinin kurucu lideri ve meslektaşımız Muhsin YAZICIOĞLU'nu ölümünün 1. yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.

4/5/2010 Detay >>>

DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ
 
Üyelerimizin ve tüm meslektaşlarımızın Dünya Veteriner Hekimleri Gününü kutlarız.

TVHO
YÖNETİM KURULU
4/5/2010 Detay >>>

3.TÜRK VETERİNER HEKİMLİĞİ KURULTAYI

      TVHB tarafından düzenlenen III. Türk Veteriner Hekimliği Kurultayı 23–24–25 Nisan tarihleri arasında, katılımcılar içinde bakanımız, milletvekillerimiz, Dünya veteriner Hekimleri Başkanı Dr. T. JORNA, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı üst düzey bürokratları, bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı temsilcileri, diğer kamu kuruluşları temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, veteriner fakülteleri dekanları ve öğretim üyeleri, veteriner hekimleri odaları ve firmaların temsilcilerinin de bulunduğu 500 delege ile Ankara Etap Altınel Barcelo Otelde yapılmıştır.
     Kurultaya Odamızı temsilen Oda Başkanımız sayın Sebahattin YAZICI ve Yönetim Kurulu üyemiz ve Hayvan Sağlığı Şube Müdürü sayın Okan BARUTÇU katılmışlardır.

     

4/5/2010 Detay >>>

KTÜ BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİ
   KTÜ M.Y.O. öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen "Kariyer Günleri" isimli etkinliğe Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI konuk olarak katılmıştır. Okul öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdikleri etkinlikte Oda Başkanımız, planlı çalışma ve hedef belirleme konularına vurgu yaparak ileriye gitmek için çok çalışmaları ve zamanı iyi kullanmaları yönünde öğrencilere önemli mesajlar vermiştir. Etkinliğin sonunda okul yönetimi tarafından hazırlanan plaket okul öğretim görevlisi Muhammet BAKİ tarafından başkanımıza sunuldu.

    
28/5/2010 Detay >>>

HAYVANCILIK EĞİTİMİ SEMİNERİ ŞAVŞAT 'TA YAPILDI
 Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ile Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası işbirliğiyle Şavşat Kaymakamlığı Organizasyonunda Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinin katkılarıyla Artvin/Şavşat'ta Hayvancılık Semineri düzenlendi.
   Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI konuşmasında "siz olmazsanız biz hiçiz. Et ithalatına karşı olan birisiyim fakat artk köylerimizde hayvancılık yapılmıyor. 40 yaşın altında kolay kolay kimseyi bulamıyorsunuz. Eğer yerli üretici üretim yapmazsa o zaman dışarıdan ithal etmeye mahkum oluruz. Değerli üreticilerimiz siz gözümüzün nurusunuz. Üretmekten vazgeçmeyin, bu işi bırakmayın" dedi.
  Seminerin sonrasında verilen yemekte Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI ve Kars Bölgesi VHO Başkanı Prof. Dr. Yavuz ÖZTÜRKLER basın mensuplarına açıklamalarda bulundular. Oda Başkanımız açıklamasında kendi bölgemiz içinde olan Şavşat'ta hayvancılıkla ilgili böyle bir toplantı düzenlenmesinden dolayı memnun olduğunu ifade ederek, "üreticilerin bilinçlenmesinde katkıda bulunan Şavşat Kaymakamlığına, Kars Bölgesi VHO Başkanlığına ve Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.
    

9/6/2010 Detay >>>

İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN GÜNCELLEME
Eylül ayı içerisinde gerçekleşecek olan Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası 44. Olağan Genel Kurulu için yapılacak yazışma ve tebligatların doğru adrese ulaşabilmesi önem arz etmektedir. Bu nedenle siz değerli üyelerimizden adres ve diğer iletişim bilgilerinizi Odamız web sitesi iletişim formuna veya enginyetim61@hotmail.com adlı elektronik posta adresine mail yolu ile göndermeniz önemle duyurulur.

ODA YÖNETİM KURULU
31/7/2010 Detay >>>

TKDK KIRSAL KALKINMA PROGRAMI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
Trabzon İl Koordinatörlüğü
Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı
ŞARTLI BAŞVURU ÇAĞRI İLANI

 http://www.tkdk.gov.tr/BasvuruFiles/TKDK%20Başvuru%20Çağrı%20İlanı.pdf

25/8/2010 Detay >>>

44.OLAĞAN GENEL KURUL
Odamızın 44. Dönem Olağan Genel Kurul seçimleri 26 Eylül 2010 tarihinde yapılmış ve oluşan yeni yönetim kurulu aşağıdaki gibi şekillenmiştir:

Başkan              : Sebahattin YAZICI
Genel Sekreter : Engin YETİMOĞLU
Muhasip            : Önder KARADENİZ
Üye                   : Yasin ÖZTÜRKOĞLU
Üye                   : Fatma İNCE
14/10/2010 Detay >>>

2011 DÜNYA VETERİNER HEKİMLİĞİ YILI
   
 Dünyada ilk Veteriner okulunun 1761 yılında Fransa'nın Lyon şehrinde kurulması ve Dünyada Veteriner Hekimlik eğitiminin başlamasının 250. yılı olması nedeniyle 2011 yılı, "Dünya Veteriner Hekimliği Yılı" olarak kutlanacak
     Açıklamalar detay kısmındadır......

 http://www.vet2011.org/index.php  tıklayınız....

26/12/2010 Detay >>>

IRCA ONAYLI ISO:22000 GIDA GÜVENLİĞİ BAŞ DENETÇİ EĞİTİMİ
Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı faaliyetleri kapsamında ;Gıda Güvenliği ve Hijyen Akademisi ve İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi işbirliğiyle düzenleyeceğimiz IRCA onaylıISO:22000 Gıda Güvenliği Baş Denetçi Eğitimi kayıtlarımız başlamıştır. IRCA onayı gereği eğitim sınıfları 20 kişi ile sınırlıdır. Katılımda devam mecburiyeti zorunludur.

YER         : Akçaabat Anadolu Otelcilik ve Uygulama Oteli Eğitim Salonu 
ADRES     : Adnan Kahveci Bulvarı Söğütlü-Akçaabat / TRABZON      
TARİH VE SAAT
       : 9-13 Mart 2011 ( 5 Gün ) 09.30 : 18.30 arası tam gün 
EĞİTMENLER         : IRCA Onaylı 22000 Baş Denetçi Eğitmenleri


AÇIKLAMALAR : Beş günlük eğitim programı için, katılımcılardan Toplam 800 TL,  katılım payı alınacaktır. Bunun 500 Lirasının peşin olarak aşağıda belirtilen hesap numarasına yatırılması gerekmektedir.
Eğitim katılım payına; (konaklama hariç) % 18 KDV, öğle yemeği , eğitim notu, IRCA üyelik bandrolü ve sertifika giderleri dahildir.

KAYIT İÇİN:
0 (536) 299 09 14
0 (532) 694 71 41
0 (505) 447 11 09

Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimler Odası
HESAP NO:
39280472-5001
IBAN : TR06 0001 0002 4339 2804 7250 01

E-mail: info@trabzonvho.org - trbvho@hotmail.com
ADRES: İnönü Mahallesi Hacı Ziya Habiboğlu Caddesi No:21 / TRABZON

   Katılımcılar, eğitim sonunda yapılacak sınav sonucuna göre sertifikaları yurtdışı onayından sonra teslim edilecektir.

EĞİTİM KONU KAPSAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (PDF FORMATINDA)

TAVSİYELER:
1- Baş Denetçi Eğitimi'ne katılacaklar; ISO 9001, ISO 22000 (HACCP) ve / veya ISO 19011 İç Tetkikçi Eğitimini önceden alanların verimlilik ile kolay algılanması noktasında katkı sağlamaktadır. ANCAK BU EĞİTİMLERİ ÖNCEDEN ALMA ZORUNLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.
2- Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda gıda kontrolörü eğitimini alarak, gıda kontrolör olarak görev yapanlar, resmi denetimi özelleştiğinde görev almaları için ISO 22000 Baş Denetçi eğitimi almaları gerekmeyebilir. Kamudaki yetkinliğini memuriyetten ayrılma veya emekli durumunda devam ettirebileceği tasarıda görüşülmektedir. Bu nedenle belgelendirme kuruluşlarında teknik uzman veya denetçi olarak görev alacakların dışındaki kamuda görevli gıda kontrolörlerinin ISO 22000 Baş Denetçi eğitimi için yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden ve netlik kazanmasından sonra katılmalarını önermekteyiz.

KONAKLAMA    : Akçaabat Anadolu Otelcilik ve Uygulama Oteli
                        Tel: 0 (462) 248 86 98 - 0 (462) 248 86 96

18/2/2011 Detay >>>

IPARD DESTEKLERİ BAŞLIYOR

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı
BİRİNCİ BAŞVURU ÇAĞRI İLANI tıklayınız...
İKİNCİ BAŞVURU ÇAĞRI İLANI    tıklayınız...

8/7/2011 Detay >>>

 Ramazan Bayramınızı ve 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

29/8/2011 Detay >>>

TRABZON KENT SEMPOZYUMU

Trabzon Kent Sempozyimu'nda ( 8/10 Eylül ) 9 Eylül saat 16:00 da  Tarım Orman ve Hayvancılık  Oturumu'nda Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI Trabzon İli Organize Hayvancılık Bölgesi konulu bir sunum yapacaktır.

 Detaylar için tıklayınız...

5/9/2011 Detay >>>

TRABZON ORGANİZE HAYVANCILIK BÖLGESİ KONULU SUNUM ODA BAŞKANIMIZ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR


       8-10 Eylül 2011 Trabzon Kent Sempozyumu kapsamında ; “Trabzon Organize Hayvancılık Bölgesi” konulu sunum, Hamamızade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde  saat 15:00 – 16:30 daki “Tarım, Orman ve Hayvancılık Oturumu’nda” Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI tarafından yapılmıştır.

 

Resimleri görmek için detaylara tıklayınız...

10/9/2011 Detay >>>

Öğrencilere hediye edilen evcil hayvanlar konusunda Başkanımızdan uyarı


Oda Başakanımız Sebahattin YAZICI, Anadolu Ajansı'na bir açıklama yaparak, tatil biterken ev hayvanlarının sokağa bırakılmamaları yönünde açıklamalarda bulundu.

Videoyu izmek için TIKLAYINIZ...
__________________________________


Sıcak bir yuva bulun


Karne döneminde çocukları sevindirmek amacıyla alınan bazı evcil hayvanlar, okulların açılmasına sayılı günler kala sokağa terk edilme tehdidiyle karşı karşıya.

Ayrıntı için detaylara tıklayınız…

16/9/2011 Detay >>>

Sebahattin YAZICI'dan Dünya Kuduz Günü açıklaması


Dünya Kuduz Günü ile ilgili Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI bir basın açıklaması yayınlayarak konunun önemine dikkat çekti.

Ayrıntı için detaylara tıklayınız...

30/9/2011 Detay >>>

ODAMIZDAN KURBAN BASIN AÇIKLAMASI
RUHUNA UYGUN KURBAN   
 
        Kurban Bayramında, halkımız kurban vazifesini sağlıklı bir şekilde yerine getirerek, dini vecibelerini ifa etmenin huzurunu yaşamak istemektedirler. Ancak, her yıl kurban Bayramı öncesi ve sonrasında yaşanan olaylar ve basında yer alan haberlerle kurban kesen insanlar bu görevlerini layıkıyla yerine getirmenin huzurunu yaşayamamaktadırlar.   


Devamını görmek için detaya tıklayınız...
1/11/2011 Detay >>>

Kurban Bayramı için Trabzon Belediyesi, MÜSİAD ve Trabzon VHO ortaklaşa panel düzenliyoruz


KURBAN KESİMİ, HİJYEN VE SAKLAMA KOŞULLARI

Tarih: 02.11. 2011 Çarşamba

Yer   : Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi


Program ve afiş için detaya tıklayınız...
1/11/2011 Detay >>>

KURBAN KESİMİ, HİJYEN VE SAKLAMA KOŞULLARI
       MÜSİAD,Trabzon Belediyesi ve Odamızın ortaklaşa düzenlemiş olduğu kurban kesimi, hijyen ve saklama koşulları konulu panel Hamamızade İhsanbey Kültür Merkezinde gerçekleşmiştir.
       Oturum Başkanlığını Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI'nın yaptığı panelde MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı M.Hanefi MAHİTAPOĞLU açılış konuşmasını yapmıştır.
        İl Müftülüğü Vaizi Hasan ŞAHİN"Dinimizde kurbanın yeri ve önemi" hakkında, Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI "Kurban Kesiminde Hijyen ve Etlerin Saklanması" konularında, Trabzon Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Arslan KORKMAZ "Kurban Kesimi ve Kesim Yerleri" ile ilgili konularda, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Okan BARUTÇU ise "Kurbanlık Sevk, Nakil ve Kesim Yerleri Düzenlemeleri" alanlarında önemli açıklamalarda bulunmuşlardır.

               Panel resimleri detaylardadır... 
18/11/2011 Detay >>>

ODA BAŞKANIMIZIN CAMİİDEKİ KURBAN VAAZI

                                                                Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI Akçaabat ilçesindeki Rahman Camiinde cuma vaazında cemaate kurbanla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştur. Başkanımız; cemaati, kurban alımında dikkat edilecek hususlar ve kurban etinin hijyenik olarak saklanmasıyla ilgili konularda bilgilendirmiştir.

Başkanımızın cuma vaazı ile ilgili videosu için tıklayınız...

16/11/2011 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
  
      Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafından 7-8 Ocak 2012 tarihleri arasında Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenlenecektir.

kurs ile ilgili bilgiler detaylardadır...

21/12/2011 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU

      Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafından 7-8 Ocak 2012 tarihleri arasında Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenlenmiştir.
17/1/2012 Detay >>>

KÜPE VE AŞI UYGULAMALARI

VETERİNER HEKİMLERİ ODASI BAŞKANLIĞINA
            Bu yılın "Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolleri Genelgesi" yayımlanmış olup, bu genelge hayvanların kimliklendirilmesi amacıyla büyükbaş ve küçükbaşta küpe uygulamaları ile hayvan hastalıkları mücadele programları çerçevesinde uygulanacak olan koruyucu aşılamaların serbest veteriner hekimler tarafından yapılmasına imkan vermektedir.

 

 

28/1/2012 Detay >>>

ODA ÜYELİK BELGESİ

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI
       Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, veteriner tıbbi ürünlerin üretiminde görev alacak veteriner hekimlerin veteriner hekimleri odasına üye olma zorunluluğunu kabul etti ve bununla ilgili belge talep edecek.

2/2/2012 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM
MERKEZ KONSEYİNİN EĞİTİM SERTİFİKALARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI
Değerli Meslektaşlarımız
        Malumlarınız olduğu üzere Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklini Yönetmeliği 15 Ekim 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürülüğe girmiştir. Yönetmelik veteriner hekimlerin muayenehane açmadan önce bir eğitime katılarak sertifika almalarını zorunlu hale getirmektedir. Bu konuda Veteriner Hekimleri Derneği tarafından Danıştay'a iptal davası açılmıştır.
4/2/2012 Detay >>>

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ
     Bakanlıkları tarafından hazırlanarak 21 Ocak 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan ilgide kayıtlı Yönetmelikle, Bakanlıklarında görevli 657 sayılı Kanuna tabi personelin görevde yükselme ve unvan değişikliklerinin hangi meslek gruplarını kapsadığı ve nasıl yapılacağı belirlenmiştir. Bu Yönetmelikte veteriner hekimler görevde yükselme hakkına sahip meslek grupları içinde yer almamaktadır.
9/2/2012 Detay >>>

BRUCELLOSİS
TRABZON BÖLGESİ VETERİNER HEKİMLERİ ODASI BAŞKANLIĞINA
        
       
Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün “2012 Yılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi” doğrultusunda, arî işletmeler hariç olmak üzere Brcellosis’in serolojik tanısı için numune gönderilmesine izin vermemektedir
.
8/2/2012 Detay >>>

HAYVAN SAĞLIK ZABITASI KOMİSYONU
HAYVAN SAĞLIĞI ZABITASIKOMİSYONLARINDA VETERİNER HEKİMLERİ ODASI BAŞKANLARI DA BULUNMALI
9/2/2012 Detay >>>

SIĞIR CİNSİ HAYVANLARIN KÜPELENMESİ

TRABZON BÖLGESİ VETERİNER HEKİMLERİ ODASI BAŞKANLIĞINA

            
Bilindiği üzere “Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği”’ 02.12.2011 tarih ve 28130 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır...

Konuyla İlgili Toplantı cep mesajla bildirilmiş olup, 13.02.2012 tarihinde saat 10.00'da Odamız bürosunda Serbest çalışan meslektaşlarımızla yapılacaktır. Tüm serbest çalışanların katılması önemle duyurulur.  

13/2/2012 Detay >>>

İNDİRİMLİ AKARYAKIT ALIMI
       
     TVHB Merkez Konseyi tarafından indirimli akaryakıt almak için Petrol Ofisi Firması ile anlaşma sağlanmıştır. Odamız üyelerinin %4 indirimli akaryakıt alabilmesi için...
17/3/2012 Detay >>>

MESLEK İÇİ EĞİTİM(UYGULAMALI KISIRLAŞTIRMA TEKNİKLERİ VE ANESTEZİ YÖTEMLERİ)

       14-15 Nisan 2012 tarihleri arasında Odamız Başkanlığınca Meslek İçi Eğitim kapsamında;

1- Uygulamalı Kısırlaştıma Teknikleri,
2- Anestezi Yöntemleri,
3- Operasyonlar Sonrası Bakım,
4- Hayvan Refahı konulu Seminer düzenlenecektir.
       Bölgemize bağlı: Trabzon, Artvin, Rize, Bayburt, Gümüşhane İllerinde çalışan Belediye Veteriner Hekimlerinin Kurumlarınca katılımının sağlanması için resmi yazı yazılmıştır.

Program ve Katılım şartları için tıklayınız...

12/4/2012 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM
       
      Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafında 21-22 Nisan 2012 tarihleri arasında ikinci Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenlenecektir.
17/4/2012 Detay >>>

28 NİSAN 2012 DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ     Odamız Tarafından 28 Nisan 2012 Cumartesi Günü Düzenlenecek Olan Dünya Veteriner Hekimleri Günü Kutlama Programına Tüm Meslektaşlarımız Davetlidir. 
25/4/2012 Detay >>>

28 NİSAN 2012 DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ
                                  28 Nisan 2012  Dünya Veteriner Hekimleri Günü, meslektaşlarımızın katılımıyla beraber Körfez Metin Köfte Salonunda kutlandı.
        Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI'nın mesleki sorunlarımızında yer aldığı konuşmasının ardından gündemdeki konu olan Veteriner Hekimlikte Antibiyotikler: Antibiyotiklere Direnç ve Direncin Çok Yönlü Etkileri konusu ele alındı.
        Saat 10:00'da başlayan program 11:30'da Valilik tören alanındaki Atatürk Anıtı'na meslektaşlarımızla beraber çelenk sunuldu.        
18/5/2012 Detay >>>

MESLEK VİZYONUNA BAKIŞ
      Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi 4. ve 5. sınıf öğrencileri tarafından 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü fakültede düzenlenen "Meslek Vizyonuna Bakış" konulu toplantı, Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI ve Bursa VHO Başkanı Sinan SAĞLAM ile birlikte çoşkuyla gerçekleştirildi.
28/5/2012 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM
      08/10/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkında Yönetmelik"in 4. ve 6. maddeleri gereği Odamız tarafından Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenlenecektir.
26/5/2012 Detay >>>

KAMU DIŞINDA İSTİHDAM VE SERBEST ÇALIŞMA

     Serbest ve kamu dışında çalışan meslektaşlarımızdan bazıları işverenlerle kanun ve mevzuatlara aykırı sözleşmeler yapmaktadır. Yapılan sözleşmeler 5996 ve 6343 sayılı kanun ve yönetmeliklere aykırılık teşkil etmekte aynı zamanda meslektaşlarımız Asgari Ücret Tarife uygulamaları yanlışlıklarıyla da Vergi Usul Kanununa Muhalefet etme durumuna düşmektedirler.
      Bu sebeple mağdur ve cezalı duruma düşmemeleri için TVHB Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Yönetmeliği'nin 113.Maddesinin uygulanmasına özen gösterilmeleri gerekmektedir. Madde 113... 
13/6/2012 Detay >>>

45.DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU
          Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı 45. Dönem Olağan Genel Kurulunun 15 Eylül 2012 Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında Oda Merkezinde toplanmasına, çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurulun 22 Eylül 2012 Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında MÜSİAD Trabzon Şubesi Toplantı Salonu'nda toplanmasına ve seçimlerin 23 Eylül 2012 Pazar günü saat 09.00-17.00 saatleri arasında aynı adres de yapılmasına karar verilmiştir.
29/8/2012 Detay >>>

45.DÖNEM OLAĞAN GENEL KURUL VE SEÇİMLER
      

     Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı'nın 45. Dönem Olağan Genel Kurulu 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapıldı.
8/10/2012 Detay >>>

16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ
                              
      Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) 16 Ekim'i Dünya Gıda Günü olarak kabul etti. FAO bu yıl Dünya Gıda Günü temasını “ Beslenmenin Anahtarı Tarımsal Kooperatifler” olarak belirlemiştir.
16/10/2012 Detay >>>

ODAMIZA GAYRİMENKUL ALIMI
   

     Odamıza Fatih Mahallesi, Ihlamur Sokak No: 15/1 Merkez/ TRABZON(Kimya Mühendisleri Odası üstü) 'da Gayrimenkul satın alınmıştır.  
5/11/2012 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM
   
         08/10/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkında Yönetmelik"in 4. ve 6. maddeleri gereği Odamız tarafından en kısa sürede Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenlenecektir.
8/10/2012 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
          08/10/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkında Yönetmelik"in 4. ve 6. maddeleri gereği Odamız tarafından 22 Aralık 2012 tarihinde Hizmet İçi Eğitim Kursu başarıyla düzenlendi.
25/12/2012 Detay >>>

2013 YILI ASGARİ ÜCRET TARİFESİ
            Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafından 2013 Yılı Asgari Ücret Tarifeleri hazırlanmış olup, tarifeler Odamızla irtibata geçilerek alınabilir.
28/1/2013 Detay >>>

9.BAŞVURU ÇAĞRI İLANI
    Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Trabzon il Koordinatörlüğü, 23/01/2013 tarihi itibariyle 9.Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.


9.Başvuru Çağrı İlanı dosyasını indirmek için tıklayınız... 
1/2/2013 Detay >>>

TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ 45.OLAĞAN BÜYÜK KONGRE
      45.Olağan Büyük Kongre Toplantısı 24 Kasım 2012 tarihinde,seçimler de ertesi gün 25 Kasım'da aynı yerde gerçekleştirilmiştir.  

 

 

 

 

 

20/2/2013 Detay >>>

2.ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KONGRESİ
       5-7 Aralık 2012 tarihinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde YYÜ Bilimsel Araştırma ve Kongre Topluluğu tarafından ulusal olarak gerçekleştirilen Veteriner Öğrenci Kongresi'ne Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI konuşmacı olarak katıldı.
20/2/2013 Detay >>>

HAYVANSAL GIDALARDA KALINTI TOPLANTISI

25/2/2013 Detay >>>

ZİRAAT'TEN AYF TEMİNAT DESTEKLİ KOBİ KREDİSİ
1/3/2013 Detay >>>

HAYVANSAL GIDALARDA KALINTI TOPLANTISI
    "Hayvansal Gıdalarda Kalıntı" toplantısı 27 Şubat 2013 Çarşamba günü Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.
5/3/2013 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
       15/10/2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği'nin 6. , 9. ve 19. maddeleri doğrultusunda Muayenehane ve Poliklinik açacak veteriner hekimler için Hizmet İçi Eğitim belgesi talep edilmektedir.
5/3/2013 Detay >>>

REÇETE KULLANIMI
                                           
     Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmeliğin 48. Maddesi gereği veteriner hekim, kullandığı veya tavsiye ettiği her ilacı reçete etmek, bu reçeteleri kaydetmek ve belli süre saklamak zorundadır.
28/5/2013 Detay >>>

İŞYERİ VETERİNER HEKİMİ YÖNERGESİ
İşyeri veteriner hekim yönergesi üst yazı için tıklayınız...
12/4/2013 Detay >>>

DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ

     27 NİSAN DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ NEDENİYLE DÜZENLEMİŞ OLDUĞUMUZ KUTLAMA PROGRAMINA TÜM MESLEKTAŞLARIMIZ DAVETLİDİR.Davetiye ve Program içeri için Detaylara tıklayınız...

23/4/2013 Detay >>>

DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ
      Dünya Veteriner Hekimleri Günü vesilesiyle Odamız tarafından düzenlenen kutlama programı gerçekleşti.
29/4/2013 Detay >>>

21 MAYIS DÜNYA SÜT GÜNÜ
      Birleşmiş Milletler Teşkilatı, Uluslararası sütçülük Federasyonu’nun (IDF) 1956 yılında aldığı karar doğrultusunda, 21 Mayıs günü bütün üye ülkelerde “Dünya Süt Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Ülkemizde de 1991 yılından itibaren  21 Mayıs Dünya Süt Günü, 21-25 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta da “ süt haftası ” olarak kutlanmaktadır.  
24/5/2013 Detay >>>

REÇETE YAZILIMI
     Bilindiği gibi, serbest veteriner hekimlerin kullandığı reçeteler tek tip olarak Merkez Konseyi tarafından bastırılmakta ve bütün serbest hekimlere dağıtımı yapılmaktadır.
29/5/2013 Detay >>>

SPERMA SATIŞI
   
   Serbest veteriner hekimlerin sperma alırken, ilgili firmaların alt yapı uygunluk belgesi veya uygunluk belgesine sahip olup olmadıklarının araştırılması gerektiği belirtilmektedir.
29/5/2013 Detay >>>

TRABZON MERALAR KONUSUNDA ENDİŞELİ
      

   Dünya Veteriner Hekimleri Günü kapsamında meslektaşlarımızla bir araya gelerek mera alanlarının yapılaşmasından ve bu yıl teması "Aşılama" olan konular ön plana çıkarıldı.  
24/6/2013 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
     

     08/10/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkında Yönetmelik"in 4. ve 6. maddeleri gereği Odamız tarafından Hizmet İçi Eğitim kursu Ağustos ayında düzenlecektir. 
27/7/2013 Detay >>>

VALİ ABDİL CELİL ÖZ'E MAKAMINDA ZİYARET
      Oda Başkanımız  Sebahattin YAZICI ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Trabzon'a yeni atanan Vali Abdil Celil ÖZ'ü makamında ziyaret etti.
13/9/2013 Detay >>>

ULTRASON KULLANIMI VE UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİ
       Odamız ile Gıda Güvenliği ve Hijyen Akademisi'nin ortaklaşa gerçekleştirecek olduğu büyükbaş hayvanlarda "Ultrason Kullanımı ve Uygulamaları" konulu eğitim semineri düzenlenecektir.    
17/9/2013 Detay >>>

TARIM SİGORTALARI HAVUZU EKSPERLİĞİ ÖN ELEME SINAVI

      

       Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı yapılacak olup

 

28/9/2013 Detay >>>

VETERİNER SAHADA KULLANILAN BEŞERİ İLAÇLAR
     Veteriner sahada kullanılan beşeri ilaçların ecza depolarından alınabilmesi için gerekli olan GLN numarasının son dönemde sadece eczanelere verilmesi nedeniyle, veteriner hekimlerin bu ilaçları ecza depolarından alamadıkları belirtilmektedir.
23/10/2013 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
8/1/2014 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
        08/10/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkında Yönetmelik"in 4. ve 6. maddeleri gereği Odamız tarafından Hizmet İçi Eğitim kursu düzenlecektir.
8/1/2014 Detay >>>

ODA DA BULUŞALIM SORUNLARI KONUŞALIM ETKİNLİĞİ
      Odamız tarafından "Oda da Buluşalım, Sorunları Konuşalım Etkinliği " programı başlamıştır.
25/3/2014 Detay >>>

ODA DA BULUŞALIM SORUNLARI KONUŞALIM ETKİNLİĞİ II
      Odamız tarafından Oda da Buluşalım, Sorunları Konuşalım Etkinliği'nin ikincisi düzenlenecektir. 
25/3/2014 Detay >>>

DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ
      26 Nisan 2014 Dünya Veteriner Hekimleri Günü Vesilesiyle Düzenlemiş Olduğumuz Kutlama Programına Tüm Meslektaşlarımız Davetldir.  
21/4/2014 Detay >>>

BAŞSAĞLIĞI
14/5/2014 Detay >>>

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

         19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 95.yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, Soma'da meydana gelen maden faciasında hayatlarını kaybedenlere Allah (c.c.)'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.
19/5/2014 Detay >>>

21 MAYIS DÜNYA SÜT GÜNÜ


      Birleşmiş Milletler Teşkilatı, Uluslararası sütçülük Federasyonu'nun (IDF) 1956 yılında aldığı karar doğrultusunda, 21 Mayıs günü bütün ülkelerde "Dünya Süt Günü" olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.  

 

20/5/2014 Detay >>>

RAMAZANDA ALIŞVERİŞE DİKKAT !
     Ramazan ayında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, toplu alınan ve özellikle sıcakta bozulabilen gıdaları alırken daha dikkatli olunması gerektiğini ortaya koyuyor.
28/6/2014 Detay >>>

RAMAZAN AYI İFTAR YEMEĞİ PROGRAMI

         Odamız tarafından 15 Temmuz 2014 Salı günü KTÜ Sahil Tesislerinde iftar yemeği programı düzenlenecektir.

11/7/2014 Detay >>>

RAMAZAN BAYRAMI
         Ramazan Bayramınızı kutlar; sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz.
28/7/2014 Detay >>>

46.DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU

      


       Odamızın 46. Dönem Olağan Genel Kurul ve Seçimleri 

19/9/2014 Detay >>>

KURBAN BASIN AÇIKLAMASI
         Kurban Bayramında, halkımız kurban vazifesini sağlıklı bir şekilde yerine getirerek, dini vecibelerini ifa etmenin huzurunu yaşamak istemektedirler. Ancak, her yıl kurban Bayramı öncesi ve sonrasında yaşanan olaylar ve basında yer alan haberlerle kurban kesen insanlar bu görevlerini layıkıyla yerine getirmenin huzurunu yaşayamamaktadırlar.
2/10/2014 Detay >>>

KURBAN BAYRAMI TEBRİĞİ
3/10/2014 Detay >>>

5. Türkiye Zoonotik Hastalıklar Sempozyumu


         24-25 Ekim 2014 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi'nde "5. Türkiye Zoonotik Hastalıklar Sempozyumu" düzenlenecektir.
23/10/2014 Detay >>>


         Bilindiği gibi bugüne kadar serbest veteriner hekim reçeteleri(Seri B Reçeter),Bakanlıkla yapılan protokol gereği,TVHB Merkez Konseyi talepleri doğrultusunda bastırılarak Odamıza ulaşmaktaydı.

23/10/2014 Detay >>>

ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ
     Oda Yönetim Kurulu ve Oda üyelerimiz Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Av.Ahmet Metin GENÇ'i makamında ziyaret etti.
30/3/2015 Detay >>>

4. ULUSLARARASI VETERİNER ÖĞRENCİ KONGRESİ VAN'DA YAPILDI
     4. Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi Oda Başkanımızın da katılımıyla Van'da yapıldı.
30/3/2015 Detay >>>

24 MART DÜNYA TÜBERKÜLOZ GÜNÜ
     Hayvan sağlığının güvence altında olmadığı durumlarda, insan sağlığı ve sürdürülebilir gıda güvenirliğini temin etmekte mümkün olmamaktadır.
1/4/2015 Detay >>>

DOĞU KARADENİZ'DE BİR İLK
     Odamız ile Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği arasında "Veteriner Hekimlik Hizmetleri Protokolü" imzalandı.
1/4/2015 Detay >>>

TARLADAN TABAĞA GÜVENİLİR GIDA
    
     Dünya Sağlık Örgütü'nün kuruluşu olan 7 Nisan her yıl Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır. Örgüt bu yılki Dünya Sağlık Günü'nün temasını "Tarladan Tabağa Gıda Güvenirliliği" olarak belirlemiştir.
7/4/2015 Detay >>>

ÜLKEDE SES GETİREN PROJEYE START VERİLDİ
         Odamız ile Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği Müdürlüğü arasında kooperatif ortaklarının, oda üyesi serbest veteriner hekimlerden veterinerlik hizmetlerini almasına imkan sağlayan
15/4/2015 Detay >>>

25 NİSAN 2015 DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ
   

     Dünya Veteriner Hekimleri Günü, Dünya Veteriner Hekimleri Birliği'nin (WVA) 2000 yılında her nisan ayının son Cumartesi gününü Veteriner Hekimleri Günü olarak ilan etmesiyle kutlanmaya başlanmıştır.
23/4/2015 Detay >>>

TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI

    


     Odamız ev sahipliğinde 9-10 Mayıs 2015 tarihlerinde TVHB Oda Başkanları Toplantısı Trabzon Panagia Suite Otel'de yapılacaktır.
4/5/2015 Detay >>>

ODA HİZMET BİNAMIZ GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI

      Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Hizmet Binası Milletvekilleri, Milletvekili adayları, Büyükşehir Belediye Başkanı, Kaymakam, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu, Veteriner Hekimleri Oda Başkanları, Kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda Veteriner hekimlerin katılımlarıyla açıldı.

12/5/2015 Detay >>>

TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ ODA BAŞKANLARI TOPLANTI SONUÇ BİLDİRGESİ
     Türk Veteriner Hekimleri Birliği Oda Başkanları Toplantısı Odamız ev sahipliğinde 9-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Trabzon'da yapıldı.
15/5/2015 Detay >>>

TRABZON'A MODERN BALIK HALİ GEREKLİ


        Ortahisar Belediyesi Kent konseyi Çevre ve Sağlık Komisyonu toplantısında Trabzon'daki Balık Hali sorunu görüşüldü.
17/6/2015 Detay >>>

KÜRESEL TEHDİT ZOONOZLAR


         Enfeksiyon hastalıkları,  gelişen teknolojinin sağladığı  gelişmiş tanı ve tedavi imkanlarına , bilim insanlarının yapmış olduğu katkılara rağmen halen küresel tehdit oluşturmaktadır.
16/7/2015 Detay >>>

        

         Ülkemize ve insanlığa barış ve mutluluk getirmesi dileğiyle, Mübarek Ramazan Bayramı’nızı en içten duygularla kutlar, sağlık ve esenlik dilerim.


16/7/2015 Detay >>>

MEHMET AKİF ERSOY'UN VEFAT YILDÖNÜMÜ
         Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimler Odası, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'u bir açıklamayla andı.
27/12/2015 Detay >>>

Dünya Veteriner Hekimleri Günü Coşkuyla Kutlandı
         Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafından Bölge Odamıza Bağlı İllerde Hafta İçerisinde Dünya Veteriner Hekimleri Günü coşkuyla kutlandı.
30/4/2016 Detay >>>

Suni Tohumlama Mobil Kayıt Sistemi
http://tvhb.org.tr/haber/suni_tohumlama_mobil_kayit_sistemi
3/6/2016 Detay >>>

TEHLİKELİ KÖPEKLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI
Orman ve Su İşlerBakanlığı XII. Bölge Md. Trabzon Şb. Md. 01.06.2016 tarih 114517 sayılı yazısı, 5199 sayılı Hayvanları koruma kanununun 14 inci maddesi gereği  Tehlikeli köpeklerin kayıt altına alınması konusundaki yazı ekte olup  klinisyen veteriner hekimlerimize duyurulur.
11/6/2016 Detay >>>

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” gereği, az tehlikeli 50 den az çalışanı olan işletmeler ile kamu kurum ve kuruluşları 30.06.2016 tarihinden itibaren, işverenler kendi bünyesinde yoksa dışarıdan hizmet alarak İş Güvenlik Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personeli görevlendirmek zorundadır. İşyerinde İş Güvenlik Uzmanı görevlendirmeyenlere 6.167 TL (altıbinyüzaltmışyedi) ve İşyeri Hekimi görevlendirmeyenlere yine 6.167 TL (altıbinyüzaltmışyedi) ceza verileceği aynı kanunda öngörülmektedir.
28/6/2016 Detay >>>

        


         Türk Milletinin iradesine karşı düzenlenen, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak gecen bu girişimi şiddetle ve nefretle kınıyoruz.
3/11/2016 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
         Ev ve süs hayvanları eğitim programı yeterli sayı sağlandığı taktirde odamızca düzenlenecektir. müracaat için tel: 0462 229 08 72
22/9/2016 Detay >>>

174. YIL
22/10/2016 Türkiye'de Veteriner Hekimliği Öğretiminin 174. Yılı
23/10/2016 Detay >>>

 


Adres: Fatih Mahallesi Ihlamur Sokak Birlik Apartmanı B Blok No:15/1 TRABZON/TÜRKİYE
Tel:  + 9 0 462 229 08 72
Fax: + 9 0 462 229 08 72