Ana Sayfa
Hakkımızda
Üyelik Bilgileri
Sözleşmeler
Çalışmalarımız
Mevzuatlar
Üyelerimiz
Makale ve Yazılar
Klinik Rehberi
Duyurular
İletişim
Linkler
Faydalı Bilgiler

Çalışmalarımız
Sabrımız Tükendi Eyleminde biz de oradaydık

 
15.04.2006 tarihinde Ankara Abdi İpekçi parkında düzenlenen "Sabrımız Tükendi" eyleminde, Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI yaptığı konuşma ile gönülleri fethetti.
Veteriner Sağlık Çalışanlarının ilk eyleminde coşkulu kalabalıkla tarihe kayıt düşenleri kutluyoruz
         

13/3/2007 Detay >>>

Sabrımız Tükendi eyleminde Odamızın Yaptığı Basın Açıklaması

  Ankaradaki Sabrımız Tükendi Eylemine Katılmadan önce Trabzonda basın açıklaması yapıldı.

13/3/2007 Detay >>>

DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ

  
29 Nisan Dünya Veteriner Hekimler Gününde meslektaşlarımız sabah kahvaltısında biraraya geldiler....

  

13/3/2007 Detay >>>

21 MAYIS 2006 DÜNYA SÜT GÜNÜ
                       21 Mayıs 2006 Dünya Süt Günü nedeniyle Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin YAZICI bir basın açıklaması yayınladı.
 Saat 12.00 de Meydan Parkında Trabzon Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte halka süt dağıtıldı.
Saat 17.00 de İSMAR Marketler Zinciri Fatih Şubesinde de İsmar ile ortak yapılan etkinlikle halka bedeva süt dağıtıldı...

 
13/3/2007 Detay >>>

Hüsnü KÖSE'yi mezarı başında andık.
 
    Meslektaşımız ve eski Oda Başkanlarımızdan Hüsnü KÖSE'yi ölümünün 1.yıldönümünde mezarı başında andık. Ailesi,akraba ve yakınları ile birlikte Odamız Yönetim Kurulu ve üyelerimizin bulunduğu anma merasimi yapıldı. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin YAZICI'nın kısa bir konuşmasından sonra okunan Kuran-ı Kerim ile mezarı başındaki anma töreni son bulmuştur.
13/3/2007 Detay >>>

*4 Ekim 2006 Dünya Hayvanları Koruma Günü Etkinlikleri
4 Ekim 2006 Çarşamba günü Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında dün Oda Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması yapıldı.Bugün saat 11.00 de, TRT Trabzon Radyosuna konuk olan Oda Başkanımız sayın Sebahattin YAZICI konu ile ilgili görüşlerini halkımıza aktarmışlardır. Basın açıklaması için detayları tıklayınız.
4/10/2006 Detay >>>

16 EKİM 2006 DÜNYA GIDA GÜNÜ

          16 Ekim Dünya Gıda Günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Oda Başkanlığının konu ile ilgili basın açıklaması için detayları tıklayınız.........

17/10/2006 Detay >>>

10-13 Kasım 2006 tarihinde düzenlenen Kagrotech 2006 Karadeniz Tarım Ürünleri ve Ekipmanları Fuarına katılan Oda'mız plaketle ödüllendirildi.
                              Zümrüt Fuarcılık Organizatörlüğünde ,10-13 Kasım 2006 tarihinde, Dünya Ticaret Merkezinde düzenlenen Karadeniz Tarım Ürünleri ve Ekipmanları fuarına Oda olarak biz de davet edildik. Fuarda,bize ayrılan stanta gelen ziyaretçilere broşürler dağıtılarak mesleğimizin insan sağlığındaki önemi anlatıldı. Kuş Gribi, Deli Dana Hastalığı gibi konularda bilgiler verilerek veteriner hekimlerin ahırdan sofraya olan zincirin her halkasında önemli görevler üstlendiği belirtildi.

13/3/2007 Detay >>>

Giresun Veteriner Hekimleri Odası tarafından düzenlenen Akredite Veteriner hekim ve Haccp kursuna Başkanlık düzeyinde destek verdik.
Giresun Veteriner Hekimleri Odası ve Veteriner Gıda Hijyenistleri Derneği'nin ortak organizasyonuyla, 15-16-17 Aralık 2006 tarihinde Giresun'da yapılan Akredite Veteriner Hekim ve Haccp kursuna, TVHB Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi ve Oda Başkanımız sayın Sebahattin YAZICI katılarak Giresun Odasına destek vermiştir.
5/1/2007 Detay >>>

AB VETERİNER HEKİM PLATFORMU 2. KOORDİNASYON TOPLANTISI
      AB Veteriner Hekim Platformu 2. Kordinasyon Toplantısı 10 Şubat 2007' de İstanbul'da yapıldı. Birçok sektörün de katılımıyla gerçekleşen toplantı, mesleğimizin sektördeki önemini daha da ön plana çıkarmış, gelecek adına daha umutlu olma yönünde  olumlu neticeler vermiştir. 
      Kurumsal üye olduğumuz platformda Oda'mız Yönetim Kurulu Başkanımız Sebahattin YAZICI tarafından temsil edilmiştir. Mükemmel bir ortamda iyi bir evsahipliğinde gerçekleşen toplantıda, başta VGHD Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri olmak üzere emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.Basın açıklaması detaylardadır.

13/3/2007 Detay >>>

BURSA MESLEKİ SORUNLAR PANELİ 17-18 ŞUBAT 2007
17-18 Şubat 2007 tarihinde, Bursa Veteriner Hekimler Odası tarafından Kirazlı Otelde düzenlenen  TVHB Konsey yönetimi ve 21 Oda Yöneticisinin katıldığı "Mesleki sorunlar ve Çözüm Yolları" konulu panele, Trabzon Bölge Veteriner Hekimler Odasını temsilen,Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI ve Odamız üyesi veteriner hekim Ahmet BEKTAŞ katılmış ve son derece yararlı geçen toplantıda önemli kararlar alınmıştır. Alınan kararlar için www.avho.org.tr tıklayınız...

          
28/3/2007 Detay >>>

17-18 MART 2007 KONYA SEMPOZYUMU
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi ve Konya Veteriner Hekimlei Odası tarafından düzenlenen "Serbest Veteriner Hekimlik ve Veteriner Sağlık Ürünleri" konulu sempozyum 17-18 Mart 2007 tarihlerinde Konya Rixos Otel'de yaklaşık 300 kişilik geniş bir katılımla gerçekleştirilmiştir. Son derece verimli ve başarılı bir şekilde geçen sempozyuma, Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI ve Klinisyen üyemiz Şemsettin ŞAHİN katılarak önemli katkılarda bulunmuşlardır.
Ayrıntılı bilgi için http://www.tvhb.org.tr/index.php?modules=KonyaSempozyumu tıklayınız...
22/3/2007 Detay >>>

TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANI SAYIN DR. MEHDİ EKER'i ZİYARET

TVHB Merkez Konseyi Yönetim Kurulu, Veteriner Hekim Odaları ve Veteriner Hekimler Dernegi 27.03.2007 tarihinde Tarım ve Köyişleri Bakanı Sayın  Dr. Mehdi EKER'i ziyaret etmişlerdir.
Görüşmeye, Odamızı temsilen Oda Başkanımız  Sebahattin YAZICI katılmıştır... www.tvhb.org.tr/index.php?modules=BakanZiyareti

     

29/3/2007 Detay >>>

17 KASIM TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ VE VETERİNER HEKİM ODALARI TOPLANTISI

   Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi ve 33 Veteriner Hekim odasının katılımı ile 17 Kasım 2007 tarihinde İzmir Kaya Prestige otelde ekli gündem çerçevesinde bir toplantı yapılmıştır. Toplantıya, Bölge Odamızı temsilen Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI ve Oda Sekreterimiz Okan BARUTÇU katılarak önemli katkılarda bulunmuşlardır.
  Toplantı Konsey Başkanı Dr.Mehmet ALKAN’ın yerel medyaya basın açıklamasıyla başlatılmış daha sonra konsey faaliyetleri ve son gelişmeleri içeren açılış konuşması ve müteakiben  gündemdeki konuların görüşülmesine geçilmiştir.
  Yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler çerçevesinde ...

22/11/2007 Detay >>>

MEDYA'DA KURBAN BAYRAMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
   Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI, yazılı ve görsel Medya'da yaptığı önemli açıklamalarda, Kurban Bayramı'nın Dini, Ekonomik , Sağlık ve Sosyal boyutuna değinerek kurbanlık hayvan alımlarında, kesimde ve kesim sonrasında sağlık açısından dikkat edilmesi gereken konularda halkı uyardı. Medya'da yer alan açıklamalar aşağıdadır. Tıklayınız...

Kurban Hayvan Neslini Gençleştirmeye Katkı Sağlar...

Sosyal ve Ekonomik Açıdan Faydaları...

Kurbanlara Dikkat!...

Kurban Bereketi...

4/1/2008 Detay >>>

KASAP EĞİTİMİ
 Kurban Bayramı nedeniyle, ilimizde kurban kesecek kasapların, Kölemenoğlu Et Kombinesinde yapılan eğitimlerine Oda olarak biz de katkı sağladık.

       
4/1/2008 Detay >>>

MEDYA'DA MEHMET AKİF ERSOY
   Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI yazılı ve görsel Medya'da , bağımsızlığımızın şaheserlerinden biri olan İstiklal Marşı'nın yazarı Milli Şair Mehmet Akif ERSOY'u yücelten önemli açıklamalarda bulundu.
   Mehmet Akif ERSOY'un iman ve vatan sevgisiyle durmadan, dinlenmeden çalışan, bitmez tükenmez bir sabrı olan, çelik gibi bir iradeye sahip, doğruluğun ve fedakarlığın simgesi üstün bir şahsiyet olduğunu anlatan Oda Başkanımız, Akif'in bu özellikler ışığında en büyük eseri olan İstiklal Marşı'nı yazdığını söyledi.
   Mili Şairimizin Türk tarihi için çok önemli bir şahsiyet olduğunu anlatan Oda Başkanımız, aynı zamanda bir Veteriner Hekim olan Mehmet Akif'i anmak için Türk Veteriner Hekimleri Birliği nezninde bir şiir yarışması düzenleneceğini söyledi.
       
    
26/2/2009 Detay >>>

21 MAYIS 2010 DÜNYA SÜT GÜNÜ HABERLERİ
21Mayıs 2010 "Dünya Süt Günü" nedeniyle Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI tarafından Gülbaharhatun Kolejinde İlköğretim öğrencilerine sütün önemi ve yararları hakkında bir sunum yapıldı. Konu ile ilgili haberler için aşağıdaki linkleri tklayınız...

http://www.beyazgazete.com/haber/2010/05/20/21-mayis-dunya-sut-gunu.html

 http://www.istanbulsondakika.com/haber-89546-21-mayis-dunya-sut-gunu.html 

http://www.sondakika.com/haber-cocuklara-sutun-onemi-anlatildi-2068813/ 

http://www.haberler.com/cocuklara-sutun-onemi-anlatildi-haberi/ 

http://www.medyatext.com.tr/V1/Pg/detail/NewID/330589/CatID/24/
CityName/Ankara/TownID/0/VillageID/0/SchoolID/


http://www.showhaber.com/cocuklara-sutun-onemi-anlatildi-294704.htm

http://www.trthaber.com/videolar/veteriner-camide-kurban-vaazi-verdi-2138.html

18/11/2011 Detay >>>

ODA BAŞKANIMIZ TRABZON KUZEY TV YE KONUK OLDU
Oda Başkanımız Sebahattin YAZICI Kuzey TV'de gazeteci ve program yapımcısı Mustafa USTA'nın hazırlayıp sunduğu"Haftaya Bakış" adlı programda son günlerin gündemi olan et ithalatı ve sakıncaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 1,5 saat süren canlı yayında, Bölgemiz ve ülke hayvancılığı hakkında bilgiler veren Oda Başkanımız Dünya Süt Günü nedeniyle de sütün önemi ve yararlarına değinerek süt üreticilerine verilmesi gereken teşviklerin öneminden bahsetti.
9/6/2010 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSUTrabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafından 7-8 Ocak 2012 tarihleri arasında Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenlenecektir.

20/12/2011 Detay >>>

HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
    

       Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafından 7-8 Ocak 2012 tarihleri arasında Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenlenmiştir.
5/3/2012 Detay >>>

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

             Hayvanların rahat yaşamlarını, iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarına yönelik  Hayvanları Koruma Kanunu gereğince yapılacak çalışmalarla var olan sorunlarımızı, nedenlerini, çözümlerini, ve sonuçtaki beklentiler için bir yol haritası çizmemiz gerekmektedir.Artık kurbanda istenmeyen manzaralar, sokaklarımız başıboş hayvan cenneti, hayvanların öldürülmesi, insanlarımız bulaşıcı hayvan hastalıkları cehennemi riskinden kurtulması adına kanunun uygulanıp denetimlerin yapılması radikal adımların bir an önce atılması gerekmektedir.

4/10/2013 Detay >>>

3/11/2016 Detay >>>

 


Adres: Fatih Mahallesi Ihlamur Sokak Birlik Apartmanı B Blok No:15/1 TRABZON/TÜRKİYE
Tel:  + 9 0 462 229 08 72
Fax: + 9 0 462 229 08 72